Консультпункт

Дуже багато дітей не можуть всидіти на місці більше хвилини. Так і прагнуть кудись втекти, сховатися або просто стрибати на місці і плескати в долоні. Мами не знають, що робити, адже зайнятися своїми справами не виходить. Необхідно постійно стежити за малюком, інакше він так і норовить залізти в якій-небудь шафа або сдернуть з підвіконня горщик з квітами.Маля крутиться як дзига, а мама, не знаючи, що зробити для того, щоб маля хоч трохи заспокоївся, крутиться разом з ним. Дуже часто дуже рухливих дітей називають гіперактивними. Але нічого страшного в цьому немає, хоча звернутися до дитячого лікаря, звичайно, варто. Але що робити зараз? Адже малюк зовсім не дає перепочити! Вам ще потрібно збігати на кухню і наварити їсти? Голова кругом! Треба придумати якусь спокійну гру ... Але ви не знаєте яку! Отже, існує безліч ігор, які можуть зацікавити малюка. Дитина, зацікавившись, хоча б кілька хвилин буде сидіти тихо і не допікати вас своїми витівками.
Малюнок.
Для того щоб з'ясувати, що ж цікаво вашому малюкові, вам потрібно надати йому можливість спробувати свої сили у різних видах діяльності. Наприклад, для початку запропонуйте малюкові помалювати. Запропонуйте їй фарби, олівці, фломастери. Замість простих альбомів можна взяти шпалери або плакат і повісити на стіну на рівні зростання дитини. Всім давно відомо, що малята дуже люблять малювати на стінах, так дайте йому можливість трохи побешкетувати. Обмалював плакат можна загорнути і покласти в затишне місце, а на його місце повісити новий. Малюнки краще не викидати. Уявляєте, як буде радий ваша дитина через кілька років побачити ці малюнки. Якщо у вас є комп'ютер, дозвольте малюкові малювати "мишкою". Багато проводити час біля комп'ютера маляті не можна, але двадцять хвилин на добу ніякої шкоди не принесуть.
Ручні вироби.
Найпростіше - це купити пачку пластиліну і, сівши поряд з дитиною, виліпити кілька фігурок. На кілька днів ви його точно зацікавите. Перевірено! Також можна висушити яєчну шкаралупу і, пофарбувавши її в різні кольори, розбити на дрібні шматочки. Потім, намалювавши на картоні малюнок, викласти його кольоровий шкаралупою у вигляді мозаїки. Клей краще використовувати ПВА. Повірте, вашому маляті це дуже сподобається. Потім закінчену картинку повісьте в його кімнаті. Хай милується своєю роботою! Руками можна зробити безліч цікавих виробів, головне, була б фантазія. Як матеріал для роботи можна використовувати лісові шишки, листя, сухі квіти, пух, крупу, локшину, пісок, цукор, горішки, кольорові цукерки і т.д.
Шиття.
Мамам, у яких маленькі доньки, можна порадити зайнятися шиттям. У будь-якої маленької дівчинки обов'язково є лялька. І як же добре, якщо мама сяде з донькою і, взявши кілька клаптиків красивої тканини, почне шити маленькі спіднички і кофтинки. Дівчата починають стежити за кожним стібком і чекати, що вийде. Коли маленька дрібниця для ляльки готова, дочки просто радіють від щастя. Так, будь-яке плаття для ляльки можна купити в магазині, але те, що зроблено маминими руками набагато цінніше. Згодні?
Гра "Кулінар".
Усі малята дуже люблять, коли мами запрошують їх на кухню і дозволяють брати участь у приготуванні того чи іншого блюда. О, як вони радіють, коли надягають фартух і ковпак, малюки так і уявляють себе справжніми кухарями. Стають такими важливими і щасливими. Особливо малюки люблять куховарити. Дозвольте дитині місити тісто, хай  навіть повз сиплеться мука, а ніс дитини - весь у тесті, нехай він працює. Не заважайте йому, тільки підказуйте. Коли тісто буде готове, разом крутите кренделі, дозвольте йому самому посипати їх цукром або горішками. Коли кренделі запекутся, він буде щасливий їх їсти, адже він їх готував сам. Таким чином, ви його не тільки захопить, а й нагодуйте. Ця гра подобається і хлопцям, і дівчатам.
Масаж.
Багато дітлахів люблять, коли мама робить їм масаж. Дотики маминих рук - це просто чудеса. Дитина розслабляється і заспокоюється. Якщо ви не вмієте робити професійний масаж, просто погладжуйте малюка легкими рухами, поплескуйте, пощипує. Це теж справляє лікувальний ефект. Малюк заспокоюється і навіть засинає. Кажуть, що для малюка немає нічого корисніше, ніж дотику маминих ніжних і ласкавих рук. Дитина в ці моменти відчуває щастя і захищеність. 15 хвилин на день цілком достатньо.
Читання.
Після всіх цих захоплюючих ігор запропонуєте маляті послухати казку. Я точно знаю, жодна дитина не відмовиться від маминої казки на ніч. Вибрати що-небудь цікаве, з огляду на симпатії малюка, і з ніжністю прочитайте йому улюблені казки.