Сторінка музкерівника

CЕЛІВАНОВА ІРИНА ЯКІВНА

Посада: музичний керівник
Освіта: середньо- спеціальна, Коломійське педагогічне училище
Педагогічний стаж роботи: 22 роки
Девіз педагога: "Співаємо...Граємо...Розважаємося..."

МАКСИМОВА ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА

Посада: музичний керівник
Освіта: середньо-спеціальна, Дніпропетровське педагогічне училище
Педагогічний стаж роботи:   25 років
Педагогічне звання : "вихователь - методист"
Девіз педагога:  "Без музики нема і не може бути повноцінного розумового розвитку. Музика -це іскра, яка запалює вогонь творчіх здібностей особистості."

РОЗВИТОК МУЗИЧНИХ ЗДІБНОСТЕЙ

…Через емоції та почуття…

Музичне виховання дошкільників – важливий засіб формування їхньої особистості і всебічного розвитку. Музика безпосередньо впливає на емоційну сферу дитини, стимулює пізнавальну активність, пробуджує творчі здібності.

Діти від самого народження проявляють реакції завмирання на музику, відчувають ритм, реагують на силу звучання тощо. Природа подарувала людині великі можливості щодо музичного розвитку. Але вони «згасають», якщо не розвиваються. Почуття любові до когось, до чогось закладається і розвивається у дитини через її переживання, через емоційне ставлення до того чи іншого явища, людини, предмета. Джерелом усіх переживань дитини є її діяльність, спілкування  з навколишнім світом. Проте дитячі емоції часто залишаються ще ситуативними, бурхливими і нестійкими. Поступово переводити їх у стійкі, глибокі допомагає музичне виховання і навчання через різні свої види: слухання, виконання і творчість. Тобто музика керує розвитком емоцій дитини. Чому ми так говоримо? Тому що існують почування життєві, практичні й естетичні. Безпосередньо пов'язані з музичним мистецтвом, з вихованням музикою. І якщо ми хочемо виплекати у дітей вищі духовні почуття (любов до  рідної природи «Природа», свого  народу «Люди», національних культурних  традицій «Культура», до рідних і близьких людей і до себе самого «Я Сам»). Життєві почування складають основу того, що зветься емоційною чутливістю до музики. Музика стає для людини важливою сферою прояву її емоцій – це бачимо тоді, коли вона входить у її діяльність як одна з умов.    Музичне виховання в дитячому садку і має на меті розвивати, поглиблювати, вдосконалювати музичні та творчі задатки дітей, збагачувати їхній духовний світ. Адже музика для дитини &‐ це світ радісних переживань. Щоб відкрити двері перед дитиною в цей світ, потрібно розвивати у неї здібності, передусім музичний слух та емоційний відгук. Інакше музика не виконає свої виховні функції.

Як це прекрасно – знайомити малят з музикою!

Естетичний розвиток людини виявляється у її ставленні до навколишнього світу. Саме тому під естетичними почуттями треба розуміти, які емоції викликають у дітей предмети і явища навколишнього світу, переживання і усвідомлення їх з точки зору краси, добра, правди. Діти мають насолоджуватися не тільки природою, творами мистецтва, а й  красою людських стосунків і вчинків. Розвиток емоційної сфери дошкільнят – це складний процес, оскільки діти цієї вікової категорії ще важко усвідомлюють свої переживання, вони не вміють зіставляти їх, не розрізняють тонкі психологічні стани людей за мімікою, пантомімікою, позою, жестом, інтонацією.