Сторінка фізінструктора

Вас вітає  інструктор з фізичного виховання

ГІНІЯТОВА ОЛЕНА ФЕОДОСІЇВНА

Освіта: середньо-спеціальна, Уманське педагогічне училище

Педагогічний стаж роботи:  33 роки
Девіз педагога: "Здоровим будеш - все здобудеш."
Проблема над якою працює:  "Фізичне виховання засобами гри"

Пріоритет - фізичне здоров`я вихованців.

Правильне фізичне виховання дітей – одне з провідних завдань дошкільних установ. Хороше здоров’я, одержане в дошкільному віці, є фундаментом загального розвитку людини. Всесвітня організація охорони здоров’я проголосила найгуманніше гасло за всю історію існування людства: «До 2000 року – здоров’я кожній людині планети!» При цьому поняття «ЗДОРОВ’Я» піднімає роль фізичної культури на абсолютно новий рівень: вона стає основою формування здорового способу життя людини закладаються в дошкільному віці.Ні у якій інший період життя фізичне виховання не пов’язане так тісно із загальним вихованням, як в перші шість років.
В період дошкільного дитинства у дитини закладаються основи здоров’я, довголіття всебічної рухової підготовленості і гармонійного фізичного розвитку. Хвороблива, відстаюча у фізичному розвитку дитина швидше стомлюється, у нього нестійка увага, пам’ять. Ця загальна слабкість викликає і самі різні розлади в діяльності організму, не тільки веде до пониження здатності, але і розхитує волю дитини. Недаремно видатний педагог В.А. Сухомлинський підкреслював, що від здоров’я, життєрадісності дітей залежить їх духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність в знаннях, віра в свої сили. Тому украй важливо організовувати заняття фізичною культурою саме в дитинстві, що дозволить організму накопичити сили і забезпечити надалі всебічний гармонійний розвиток особи.

Поради педагогам

Здійснювати фізичне виховання дітей, це означає:

1. Уміти аналізувати і оцінювати ступінь фізичного здоров’я і рухового розвитку дітей;
2. Формулювати завдання фізичного виховання на певний період (на приклад, на навчальний рік) і визначати першорядні з них з урахуванням особливостей кожного з дітей;
3. Організувати процес виховання в певній системі, вибираючи найбільш доцільні засоби, форми і методи роботи в конкретних умовах;
4. Проектувати бажаний рівень кінцевого результату, передбачаючи труднощі на шляху до досягнення мети;
5. Порівнювати досягнуті результати з початковими даними і поставленими завданнями;
6. Володіти самооцінкою професійної майстерності, постійно удосконалюючи його.
Встановлена пряма залежність між рівнем рухової активності дітей і їх словарним запасом, розвитком мови, мисленням. Під дією фізичних вправ рухова активність в організмі зростає синтез біологічно активних з’єднань, які покращують сон, сприятливо впливають на настрій дітей, підвищують їх розумову і фізичну працездатність. Дитина за своєю природою готова постійно рухатися, в русі вона пізнає світ.