Проект Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді

Системне національно-патріотичне виховання є однією з головних складових національної безпеки України. Воно сприяє зміцненню соціально-економічних, духовних, культурних основ розвитку українського суспільства і держави.
У проекті Концепції описано механізми реалізації патріотичного виховання молоді, зокрема щодо вдосконалення нормативно-правової бази патріотичного виховання молоді, діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері національно-патріотичного виховання, співпраці органів державної влади та органів місцевого самоврядування з громадянським суспільством, інформаційного забезпечення національно-патріотичного виховання дітей та молоді.
Упровадження системи національно-патріотичного виховання передбачено в декілька етапів: 1-й — 2015 рік, 2-й — 2016–2017 роки, 3-й — 2018–2019 роки.
На першому етапі планується: аналіз стану системи національно-патріотичного виховання дітей та молоді в Україні; створення нормативно-правового підгрунтя, інформаційно-методичного забезпечення для здійснення національно-патріотичного виховання дітей та молоді; створення інформаційного ресурсу навчально-методичних матеріалів.
На другому етапі передбачається: розроблення навчальних програм, підручників, посібників, навчально-методичних видань з української літератури, історії України, Захисту Вітчизни як інваріантної, так і варіативної складових для загальноосвітніх та вищих навчальних закладів, з урахуванням цілей та завдань національно-патріотичного виховання дітей та молоді; підготовка та видання методичних рекомендацій по організації виховних заходів, роботи клубів, центрів патріотичного виховання тощо; залучення дітей та молоді до військово-патріотичних ігор, зокрема військово-патріотичної спортивної гри «Сокіл» («Джура»).
На третьому етапі забезпечується: проведення моніторингу системи національно-патріотичного виховання дітей та молоді за допомогою соціологічних опитувань, психологічного тестування; проведення науково-методичних конференцій, створення банку передового педагогічного досвіду на інформаційному веб-ресурсі; аналіз системи національно-патріотичного виховання, встановлення досягнень і викликів, корекція навчально-виховних впливів з урахуванням результатів моніторингу.

ПРОЕКТ КОНЦЕПЦІЇ

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ /Проект..doc

Реалізація обласного науково-методичного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства» на третьому етапі «Практичному» 2017 – 2018 н.р.

_ПРОЕКТ«Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства»