Батьківський лекторій

Розумна батьківська любов

1. Розумна батьківська любов повинна базуватися на взаємній довірі. Ні син, ні доня з раннього дитинства не повинні таїти від батьків найменші порухи своєї душі, щоб саме до батьків бігли діти зі своїми радощами, горем, невдачами, із визнанням своєї провини, за порадою, співчуттям, втіхою.

2. Не намагайтесь і не прагніть задовольнити всі, навіть найменші забаганки і бажання дитини, бути у неї на "побігеньках". Це здебільшого викликає таку хворобу, як "нарцисизм", самозакоханість, егоїзм, що у перспективі може негативно позначитися на стосунках з рідними людьми.

3. Не відштовхуйте дитину надмірною суворістю, не викликайте страху від спілкування з вами, це може стати однією з причин скрутності, відчуження і створити у майбутньому прірву між батьками і дітьми.
4. Ніколи не виявляйте байдужості до справ дитини.

ДОМАШНЯ  ІГРОТЕКА

Шановні батьки, пограйте з вашим малюком!

Пропоновані ігри не потребують якихось особливих зусиль чи витрат: матеріалом для них є те, що можна знайти в кожному домі, а також звичайнісінькі іграшки, що, як правило, купуються кожній дитині.  Більшість цих ігор поліфункціональні, сприяють розвиткуодразу кількох психічних функцій.

“Вперті слова”
       Розкажіть дитині, що на світі є “вперті слова”, які ніколи не змінюються ( КАКАО, КІНО, МЕТРО, ПІАНІНО) Задавайте питання дитині та слідкуйте, щоб вона не змінювала слова у реченнях відповідях.

“Знайди помилки”
       Ця гра нагадує відомий твір К.Чуковського “Так і не так”. Дорослий заздалегідь малює картинку (її художня цінність не має ніякого значення), на якій допущено кілька помилок.                Починати варто з однієї досить грубої і помітної помилки, а потім, ускладнюючи гру, довести кількість помилок до 5 – 6.         Звичайно, зміст картинки і допущені на ній помилки повинні бути зрозумілі дитині.       Гра спрямована на розвиток уваги і спостережливості.

“Давай шукати слова на кухні”
      Які слова можна дістати з борщу? Вінігрету? Кухонної шафи? Плити?Який можна зварити суп (кашу)? (рисовий, гречаний, вермішелевий)

“Впізнай слово”
        Дорослий називає ознаки якогось предмета, а дитина відгадує,  про який предмет йде мова. Потім навпаки – дитина придумує ознаки, а дорослий відгадує предмет.

“Переплутанина”
      Жили – були слова. Одного разу вони веселилися, грали, танцювали та не помітили, як переплутались.       Допоможи словам розплутатися: босака (собака), лекосо (колесо), посаги (сапоги) та ін.

“Пригощаю”
      Пропонуємо дитині пригадати “смачні слова” та пригостити один одного. Дитина придумує “смачне слово” та “покладає” вам на долоньку, а ви – їй, до тої пори поки не “зїсте”  всі “смачні слова”. Можна грати в “солодкі”, “гіркі”, “кислі”, “солоні” слова.

“Допомагаю матусі”
       Більшу частину часу Ви проводите на кухні. Ви зайняті приготуванням вечері. Малюк крутиться біля Вас. Пропонуйте йому перебрати горох, рис, гречку чи пшоно. Цим він допоможе Вам та потренує свої пальчики.