МАЛЕНЬКІ ДОСЛІДНИКИ

16 лют. 2017
Проект "Зелена цибулька"

Не секрет, що діти дошкільного віку за своєю природою дослідники. Невситима жага нових вражень, допитливість, постійне прагнення експериментувати, самостійно шукати нові відомості про світ, традиційно розглядаються, як найважливіші риси дитячої поведінки. Дослідницька, пошукова активність - природній стан дитини, він налаштований на пізнання світу. Досліджувати, відкривати, експериментувати - значить зробити крок у незвідане і непізнане.

Тема розробленого проекту вибрана з урахуванням вікових особливостей дітей молодшого дошкільного віку та обсягу інформації, яка може бути ними сприйнята. Цей дитячий дослідницький проект орієнтований на придбання дітьми досвіду власної дослідницької діяльності, усвідомлення дітьми своїх інтересів, формування вмінь їх реалізовувати, придбання та застосування дітьми нових знань у житті.

Мета проекту: створення умов для розвитку пізнавальних і творчих здібностей дітей в процесі реалізації освітнього проекту «Зелена цибулька».

Завдання проекту:

1. розширити знання дітей про те, як створити міні-город;

2. вчити дітей щодня доглядати за цибулинами в кімнатних умовах;

3. формувати уявлення дітей про необхідність світла, тепла, вологи, ґрунту для зростання цибулин, робити висновки;

4. розвивати комунікативні навички;

5. формувати навички дослідницької діяльності, ініціативність;

6. активізувати увагу, пам'ять, збагачення словникового запасу, розвивати мовлення.

Проектна ідея: Створити в групі дитячого саду город для посадки цибулі і спостереження за її зростанням.

Очікуваний результат:

1. діти навчаться садити і доглядати за цибулею і познайомляться з умовами їх утримання;

2. діти навчаться помічати користь і красу зеленої цибулі взимку;

3. у дітей сформується знання та уявлення  про зростання зеленої цибулі  в кімнатних умовах  в контейнері з грунтом;

4. діти навчаться бачити результати своєї праці і розповідати про свою діяльність.

Підготовчий (організаційний) етап:

1. пошукова робота з підбору ілюстративного матеріалу і фотографій по темі «Цибуля. Ґрунт»;

2. розглядання натуральних шарів грунту, дати дітям помацати, понюхати;

3. читання літератури про овочі;

4. бесіда «Цибуля наш лікар», «Як наш овоч допомагає»;

5. дидактичні ігри «Що зайве?», «Впізнай за смаком», «Впізнай на дотик», «Від якого овоча ця частина», «Збери картинку»;

6. запропонувати батькам придбати для проведення проекту контейнери, землю, цибулини для посадки;

7. домашні завдання:  вирощування вдома на підвіконні зеленої цибулі, складання розповідей про те, як садили й доглядали за цибулею в домашніх умовах, розширення уявлень про вживання зеленої цибулі в їжу;

8. розбивку грядок на підвіконні;

9. виготовлення табличок з назвою лука.

Практичний (основний) етап:

1. «Рослинний світ», «Посадка цибулі», «Вітаміни для дітей» (пізнання);

2. «Будова цибулі», «Умови, необхідні для росту цибулі», «Розвиток зеленої цибулі» (пізнавально-дослідницька діяльність);

3. Складання розповідей про цибулю «Як цибулька з'явилась на грядці», «Зелений лікар» (комунікація);

4. Бесіди «Корисна їжа» (здоров'я);

5. Створення книги «Цибулька - золотий бочок» (спільна діяльність дітей, батьків і вихователів);

6. Ігрові вправи «Хто швидше посадить цибулю», «Збираємо врожай» (фізична культура).

Заключний (діагностичний) етап - підведення підсумків реалізації проекту:

1. Оформлення виставки дітей «Зелена цибулька з природного матеріалу»;

2. Оформлення виставки спільної діяльності дітей і батьків «Цибулька - золотий бочок»;

3. Оформлення стінгазети для батьків «Цибулька для здоров'я»;

4. Приготування салату з цибулі та інших овочів;